INTERVIEW! o jednom zo zakladateľov našej stránky financmaster.sk Mgr. Richardovi Kolekovi.

INTERVIEW! o jednom zo zakladateľov našej stránky financmaster.sk Mgr. Richardovi Kolekovi. Obchodný vedúci najväčšej finančnej spoločnosti venujúcej sa plánovaniu, nastaveniu a sprostredkovaniu produktov finančného trhu na Slovensku a v Európe.

Úspešne vyštudoval odbor Právo na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Vo firme ho poznáme ako večne usmiatého, charizmatického  a vždy dobre naladeného človeka, ktorý nás neustále prekvapuje s nejakým dobrým nápadom.

 

Ako ste sa dostali k finančnému sprostredkovaniu?

 

Ako asi každý v našej firme som sa stretol s mojim už terajším vedúcím na jednej športovej akcii. Pozval ma na kurz podnikania a finančnej gramotnosti. Keďže ma od malička lákalo podnikať hlavne z dôvodov že som ambiciózny človek a mám veľké osobné ciele, ktoré viem že sa zamestnaním dosiahnuť nedajú. Ponuku som prijal. Po kurze som pochopil že sa mi rysuje príležitosť ako začať podnikať už hneď po maturite a to bez vstupného kapitálu, čo pre túto profesiu platí dodnes . Síce mi rozhodovanie trvalo približne dva mesiace, ale napokon som túto príležitosť prijal a neľutujem to.”

 

Študovali ste právo tak prečo ste sa rozhodli ísť touto cestou ?

 

Dobrá otázka , nebolo to tomu vždy tak. Na začiatku sa mi až tak úplne nedarilo a popravde stále som sa vtedy ešte hľadal . Môj plán teda vtedy bol, že sa stanem advokátom a finančníctvo bolo pre mňa ako privyrobenie si popri vysokej škole. Viete niektorí spolužiaci brigádovali v rýchlych občerstveniach v supermarketoch alebo ako predavači v obchodoch s oblečením. Toto som ja nechcel robiť a s časom popri škole som chcel pracovať flexibilne. Keďže som vytrval začala sa mi popri škole vytvárať moja malá firma a klienti pribúdali. Čím ďalej som sa, ale dozvedal  informácie o tom čo to znamená stať sa advokátom ako vtedy ešte 5 ročná koncipietská prax a reálne všetci klienti ostanú advokátskej kancelárii u ktorej praxujete čiže po praxi vstúpite na trh bez peňazí a bez klientov. Zaryl som sa teda do finančníctva ešte viac. Som si povedal, že však klientom z finančníctva jedného dňa len oznámim, že som advokát a to už bude niečo kde predbehnem svoju budúcu konkurenciu a mojich spolužiakov ktorí brigádujú. Keď som dokončil školu mal som už, ale rozbehnutú firmu a zistil som o sebe že  budovať ju ma veľmi baví a náš kolektív by som nevymenil za nič na svete a tak som upustil od myšlienky stať sa advokátom lebo už mám niečo vybudované a baví ma to, a práve to či by ma bavilo byť advokátom som si nebol vôbec istý.”

 

Koľko rokov takto podnikáte?

 

“Teraz to je siedmy rok. Neviem či je to málo alebo veľa. Ale som vďačný za všetky skúsenosti ktoré mi táto profesia dala.”

 

Bolo to ťažké?

 

No nebudem klamať úplne ľahké to nebolo. Je to hlavne o sebadisciplíne a naučiť sa zodpovednosti a to mi robilo dlho problém sa naučiť. Ale v zásade treba len počúvať svojho vedúceho a bezvýhradne mu dôverovať . On ako dnes aj ja či každý vedúci v našej firme chce naozaj aby vaša kariéra bola úspešná. Na tom je vlastne aj postavený celý náš podnikateľský systém štrukturálnej firmy”

 

Čo Vás viedlo k vytvoreniu financmastera?

 

S Kolegami sme potrebovali platformu na získavanie a informovanie klientov a kde môžeme ľudom ponúkať kariéru. Rovnako sme potrebovali niečo kde sa budeme môcť prezentovať o tom čo robíme čomu sa rozumieme a aké projekty pripravujeme. 

Dlho sme spolu vymýšľali ako to vytvoriť, šlo to po malých krokoch a ešte stále sme skoro na začiatku. Avšak dnes disponujeme ako jedna z mála firiem s platformou, ktorá cez sociálne siete hľadá nových kolegov alebo klientov a vďaka tomu udržujeme krok s trendom marketingu na sociálnych sieťach kde dnes ľudia najčastejšie hľadajú informácie”

 

Aké plány máte s touto platformou do budúcna?

 

Do budúcna chceme s kolegami priniesť pravidelné správy zo sveta financií pre našich klientov. Tiež chceme priniesť život a súťaže na našich sociálnych sieťach, ktoré chceme rozšíriť plnohodnotne na Instagram a LinkedIn.

Časom tiež plánujeme náučné videá a videa z našich akcii. Rovnako chceme prinášať a informovať ľudí o našich dobročinných činnostiach spojených s našim už čoskoro založeným občianským združením.

 

Náš kolega Richard Kolek bezpochyby patrí k ľudom, ktorímsa podarilo uspieť na finančnom trhu a nerobí tejto profesii žiadnu hanbu.

Ak ste sa našli alebo inšpirovali príbehom nášho Richarda a chceli by ste zažiť úspech a vybudovať vlastnú kariéru. Určite sa ho nebojte kontaktovať, on sám vraví že je ochotný sa venovať každému, kto má ambície úspešne podnikať a byť finančne nezávislý.

 

kontakt na Richard Koleka:

Mob: +421949781516

mail: kolekrichard@ovbmail.eu